Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone na tym blogu są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich bez zgody autora jest ZABRONIONE!!!

poniedziałek, 28 lipca 2014

Żegnamy przedszkole- pierwszy etap jej życia zakończony

16 czerwca 2014 roku Anna zakończyła swą przygodę z przedszkolem. Od 1 września będzie juz uczennicą klasy 1-szej. Duża zmiana, bo nie będzie już cioci tylko pani, nie będzie zabaw na dywanie i popołudniowych harców na przedszkolnym placu zabaw. Będą za to ławki, zeszyty i książki, będzie nauka, ale przede wszystkim  POZNAWANIE ŚWIATA i POSZERZANIE HORYZONTÓW. Będzie zupełnie inne spojrzenie na otaczający świat. Naszą rola rodziców będzie za to pokazanie, że nauka nie jest przymusem tylko możliwością rozwoju. Jest możliwością obcowania z wieloma ciekawymi tematami, jest w końcu OTWARTYMI DRZWIAMI NA ŚWIAT.

A samo zakończenie było dla nas bardzo emocjonalne. Powiedzcie mi, kiedy ten czas mija. Pamiętam wszystko od dnia jej narodzin a we wrześniu zaprowadzę ją pierwszy raz do szkoły. Ania w swoim sześcioletnim życiu miała okazję chodzić aż do 5 przedszkoli. W każdym świetnie się odnajdywała i bardzo szybko zjednywała sobie rówieśników. Myślę, że jest takim małym przywódcą. Potrafi porwać tłumy. Te cechy pozwalały jej przetrwać wszystkie gorsze chwile. Dzięki opiece dwóch cioć: Kasi i Edyty Ania idzie do pierwszej klasy bez stresu. Potrafi czytać i pisać. Nie ma większych problemów z liczeniem. Motoryka mała i duża jest na dobrym, wysokim poziomie. Nas to bardzo cieszy i mamy nadzięję, że nie ulegnie to zmianie na gorsze.

Wszystkim,. którzy byli zaangażowani w ten wyjątkowy i beztroski etap życia naszej córki bardzo dziękuję w swoim i Piotrka imieniu. Bez was wiele rzeczy wyglądało by zupełnie inaczej. Dziękujemy za każdy uśmiech, każda zapisana literę, każdy wyrecytowany wierszyk i zaśpiewaną piosenkę.

2 komentarze:

  1. wzruszajace takie momenty :) dobrze ze mamy tyle zdjec to na starosc sobie powspominamy :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie opisałaś cały ten etap, który jest za Anią.... U mnie nie co inaczej Maja będzie jeszcze jeden rok w zerówce, bardzo nam na tym zależało, mamy ku temu swoje powody... Nie mniej jednak poszerzanie horyzontów i nauka z tym nie będzie kolidować.... Piękne zdjęcia Aniu szczególnie to ostanie... Pozdrawiam cieplutko...

    OdpowiedzUsuń